Önszabályozás művészetterápiával: így lesznek magabiztosabbak a gyerekek
A művészetterápiás foglalkozások során a gyerekek szociális-, érzelmi- és viselkedésbeli változásokon mennek keresztül, miközben szórakoznak, alkotnak.
Nem mindenki tudja vagy akarja szavakba önteni mindazt, ami benne zajlik.
Az érzelmek kifejezése a művészetben katartikus felszabadulást tesz lehetővé a gyerekeknek, ami után megkönnyebbülést éreznek. Megtanulják, hogyan használják a művészetet megküzdési készségként az érzelmeik feldolgozására.
Az olyan életesemények, melyek szorongást, félelmet, negatív érzést váltanak ki belőlük, majd ezek fennállása már a mindennapjait gátolja, akkor a művészetterápia egy lehetőséget ad, hogy könnyebben szembe tudjanak nézni a kihívásokkal. Mivel az alkotói folyamat, melyben részt vesz, pozitív hatással lesz rá. Építi az önbecsülését és felébreszti a motivációját.
Az alkalmaink során a gyerekekkel együtt eltöltött időben a célom:
- erősségeik felfedezése,
- önszabályozásuk erősítése,
- a bennük rejlő érzések kifejezése (pl.: szorongás)
- önbizalmuk, együttműködésre való képességük fejlesztése,
- saját magát ”felfedezni” a különböző médiumok, kreatív technikák által.
Expresszív művészetterápia különböző korcsoportokban.
Abban különbözik a hagyományos művészettől, hogy itt az alkotás folyamatán van a hangsúly, nem pedig az elkészült mű minőségén. A csoportfoglalkozás bevezető szakasza a ráhangolódás, ezt követi az alkotás folyamata, majd a végén a reflexió.
Olyan felszabadító művészeti projektek (rajzolás, festés, szobrászat, kollázs) várnak a gyerekekre, melyek meglepőek és kihívást jelentenek számukra: kinti és benti környezetben is.
A művészetterápiás tevékenység a tizenévesek számára számos előnnyel jár. Segít megérteni a gondolataikat, tapasztalataikat, érzelmeiket.
Ha úgy gondolja, hogy a gyermekének hasznosak lehetnek, hogy:
- biztonságos és támogató környezetben dolgozzák fel és fejezzék ki érzelmeiket
- a kreatív kifejezés révén felfedezzék és kommunikálják érzéseiket, kifejlesszék érzelmi rugalmasságukat, és jobban megértsék önmagukat és másokat
- a szorongás, a depresszió és a trauma tünetei csökkenjenek
- megtanulhatják az önbizalmukat fejleszteni, szabályozni érzelmeiket, kezelni a stresszt, és pozitív megküzdési stratégiákat és szociális készségeket építsenek.
Fontos információk:
- Ajánlott életkor: 10-14 év, 15-18 év
-
Részvételi díj:
5 alkalom: 38.000 Ft
10% kedvezmény a régi csoporttagoknak
1 alkalom: 90-120 perc - A csoport a második alkalom után zárt csoporttá alakul.
- Helyszín: Cserepesház, Budapest 1144 Vezér u. 28/b.
Szeretettel várlak!